Feljelentést tett a Közbeszerzési Hatóság versenyt korlátozó megállapodás közbeszerzési vagy koncessziós eljárásban bűntett gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen a Budapesti Rendőr-főkapitányságon.
A Korrupcióellenes Munkacsoport elkészítette az első jelentését, amelyben több javaslatot megfogalmazott a kormány számára, a korrupcióellenes intézkedések hatékonyságának javítása érdekében. A 24.hu úgy tudja, hogy 32 esetben támogatták a munkacsoport indítványait, 10 esetben azonban a kormány nemet mondott. Utóbbiak a fajsúlyosabbak.
Az Európai Bizottság Belső Piaci Főigazgatósága az autópálya- és hulladékkoncesszió mellett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) bútorvásárlásait is vizsgálja. Mind a három ügyben a Transparency International tett bejelentést.
Kilenc hónapnyi vizsgálódása után elmarasztalta a Közbeszerzési Döntőbizottság a Budapesti Közlekedési Központot (BKK) és az A-Híd Zrt.-t, majd 15-15 millió forint bírságot szabott ki a társaságokra a Lánchíd felújításával kapcsolatban - közölte a BKK. A Közbeszerzési Döntőbizottság indoklása szerint a bírságot azért szabták ki, mert a BKK nem ellenőrizte megfelelően a Lánchíd felújítását végző A-Híd Zrt. egyes alvállalkozóit.
Az orosz-ukrán háború előre senki által nem látható negatív gazdasági hatásokkal jár. Az építésgazdaság területén ilyenek többek között az építőanyagár emelkedés, az akadozó alapanyag beszerzés, termelés-kivitelezés lelassulása, szállítási nehézségek, üzemanyagár drágulás. Az előre nem látható hatások befolyással vannak az építési-beruházási célú közbeszerzési eljárásokra is, illetve az ezek eredményeként megkötött szerződések teljesítésére. A közbeszerzési eljárásban közreműködő valamennyi fél számára fontos, hogy az üzleti kockázatokat csökkenteni, a kiszámíthatóságot növelni lehessen - ezekre vonatkozóan adott ki ajánlást az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) és a Közbeszerzési Hatóság (KH).
Az ajánlatkérők 9837 eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le tavaly, az eljárások szerződés szerinti összértéke 3430 milliárd forint volt, 4,1 százalékkal több az előző évinél - mondta Rigó Csaba Balázs, a Közbeszerzési Hatóság elnöke a szervezet évértékelő sajtótájékoztatóján szerdán Budapesten.
A Közbeszerzési Hatóság Közbeszerzési Döntőbizottsága együttesen 115 millió forintos bírságot szabott ki a Budapesti Közlekedési Zrt.-re (BKV) és a Budapesti Közlekedési Központ Zrt.-re (BKK) fővárosi közösségi közlekedési eszközök és közlekedési köztéri reklámhelyek reklám célú hasznosításával kapcsolatos törvénysértés miatt - tette közzé a döntőbizottság a honlapján szerdán.
2017-ben 44%-kal esett a zártabbnak mondható, hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárások száma, és mivel ezeknél is nyilvános volt a beszerzési iratanyag, "téves állítás intézményesített korrupciót emlegetni" Magyarországon - hangsúlyozta a Magyar Időknek adott interjúban Rigó Csaba. A Közbeszerzési Hatóság elnöke azt is elárulta, tavaly a közbeszerzések bő 80%-át a kkv-k nyerték, de ez a tavalyi éves közbeszerzési volumennek kevesebb, mint a felét teszi ki.
Az Index információi szerint a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) felfüggesztette a 3-as metró felújítása idejére kiírt metrópótlóbusz-tendert. A lépést megelőzően Seszták Miklós állami vagyon felügyeletéért felelős miniszter támadta meg a pályázati eljárást a KDB-nél, a szervezet ennek hatására cselekedhetett.
A Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) kilenc esetben, összesen 6,12 millió forintra bírságolta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapítványainak vagyonát kezelő Optima Befektetési Zrt.-t, valamint az alapítványok által létrehozott Kecskeméti Duális Oktatási Zrt.-t. (KEDO) - írja a Világgazdaság.
Hétfőn 32 millió forintos bírságot szabott ki a Közbeszerzési Döntőbizottság a Pallas Athéné alapítványokra azért, mert korábban nem írtak ki közbeszerzéseket - számol be róla az Index. Ráadásul ez még csak a kezdet, várhatóan további komoly bírságok jönnek majd.
A Közbeszerzési Döntőbizottság helyt adott a Pallas Athéné Alapítványok önkéntes kérelmének és megállapította, hogy a közbeszerzési törvény hatálya alá tartoznak - közölték az alapítványok szerdán az MTI-vel.
Jogerős magyarországi bírósági ítélet hiányában egy apróbb technikai hibára hivatkozva nem zárhatták volna ki 3 évre a Közgépet a közbeszerzési eljárásokban való részvételtől, de mivel ez megtörtént, ezért az Európai Bizottság ellenőrei a győr-gönyűi kikötőfejlesztési számláknál 25 százalékos pénzügyi bírságot javasolnak - írja a mai Világgazdaság.
A 2015-ben lezajlott 14 127 eredményes magyarországi közbeszerzési eljárás 1932 milliárdos összértéke minden idők harmadik legmagasabbja volt és az erről is szóló 2015-ös Közbeszerzési Hatósági beszámolót mai ülésén el is fogadta az Országgyűlés Gazdasági Bizottsága.
A Közbeszerzési Hatóság elnöke eljárást kezdeményezett a Közbeszerzési Döntőbizottságnál (KD), mivel megítélése szerint nem volt jogszerű a zárt eljárás, sőt bírság kiszabását is kérte - írja a napi.hu. A fürdő nem készült el a többször módosított befejezési határidőre, így a KD megsemmisítette az uniós támogatásról szóló szerződést és 1 millió forintra bírságolta az ajánlatkérőt.
Az idei első félévben az eredményes közbeszerzési eljárások száma 19 százalékkal, míg az értékük 25 százalékkal zuhant a tavalyi első félévhez képest, ami elsősorban azzal függ össze, hogy jóval kevesebb az EU-s forrásból finanszírozott közbeszerzések száma és volumene - derül ki a Közbeszerzési Hatóság MTI-hez eljuttatott adataiból. ezekből az is kiderül, hogy az elindított vitás esetek száma 64 százalékkal ugrott egy év alatt.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Idehaza kis mínuszban zárt a BUX az év utolsó kereskedési napján.
Megszólalt a nyugati testvér az eldurvuló szlovák-ukrán vitában. Az osztrákok sem aggódnak.
Akár év végi ralinak is beillik, ami kezd kibontakozni.
Letért az európai útról az ország, léptek Berlinben.
Több tízezer külföldi turista is hoppon maradt és a londoni utcabál is veszélyben.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?